POSSESSOR

Splat!FilmFest

6. edycja Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival w 2020 roku odbywa się online w dniach 1–14 grudnia.

Postapokaliptyczne czasy są niezwykle dotkliwe dla całej branży filmowej. Ale nas nie tak łatwo przestraszyć. Bez względu na okoliczności zaprezentujemy Wam jak co roku, kino gatunkowe najwyższych lotów, do obejrzenia online z dowolnej kanapy w Polsce!

 

KIM JESTEŚMY?

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Straszymy od 2015 roku w Lublinie, a od 2018 roku także w Warszawie. Natomiast w 2020 roku robimy festiwal online w dniach 1–14 grudnia.

Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy i filmy zupełnie szalone, które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. Znajdziesz u nas i dobrą rozrywkę, i wielkie kino.

Według amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine” – Splat!FilmFest to obecnie jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie (“25 Bloody Best Genre Fest of 2020”).

Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej The Méliès International Festivals Federation (dawniej European Fantastic Film Festivals Federation).


 
MOTTO Splat!FilmFest

„Nie chcemy żadnych zafałszowanych, wypolerowanych, gładkich filmów – chcemy, aby były szorstkie, niewypolerowane, ale za to pełne życia; nie chcemy filmów w kolorze różowym – chcemy je w kolorze krwi”. (The Film-Maker Cooperative, 1962)

Splat!FilmFest Crew

 

ORGANIZATORZY

PARTNERZY PATRONATY