POSSESSOR

GONITWA /
Av: The Hunt

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
W usłudze standardowej
pozostało: 68%

GONITWA /
Av: The Hunt

Rating: 3.1 / 5 (125 głosów)

  •   # strach i terror / przemoc / strach / ucieczka / napięcie / krew / walka o przetrwanie / toksyczna męskość / girl power / Polska premiera
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Dopóki śmierć nas nie rozłączy…

 

Ayse jest młodą i zakochaną dziewczyną. Chociaż u jej boku znajduje się porządny facet, a przed nią jeszcze całe długie życie, nie może pozwolić sobie na wytchnienie. Żyje w ciągłym strachu i zmuszona jest do nieustającej ucieczki przed… własnym mężem. Wybuchowy mężczyzna nie może przełknąć faktu, że został porzucony, dlatego kierowany chorobliwą potrzebą kontroli podąża jej śladem – by zmyć plamę na honorze i ukoić zranioną męską dumę. Tylko czy on naprawdę nie wie, do czego zdolna jest zdesperowana kobieta doprowadzona do ostateczności? Osaczona na zupełnym odludziu i trzymająca w dłoni naładowaną broń?

„Gonitwa” to konkretny i ponury thriller, który od razu przechodzi do rzeczy. To pełna zaskoczeń i zwrotów akcji gonitwa przez las, która trzyma w napięciu do samego końca. Historia zemsty połączona z walką o przetrwanie w rękach Emre Akaya przypomina karabin snajperski jest prosta i wygląda znajomo, jednak jest świetnie wymierzona, trafia celnie i ma dużą siłę rażenia. Turecki reżyser wykorzystuje schemat rodem z krwawej i brawurowej „Zemsty” Coralie Fargeat, a następnie bawi się naszymi skojarzeniami, by wciągnąć nas w historię opowiadającą o toksycznej męskości i okrutnym patriarchacie.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Neuchâtel International Film Festival 2020

 

reżyseria: Emre Akay
scenariusz: Emre Akay, Deniz Cuylan

obsada: Ahmet Rifat Sungar, Emre Yetim, Adam Bay i inni
muzyka: Brian Bender, Deniz Cuylan
język: turecki
napisy: polskie

Zdjęcia