POSSESSOR

JAK WODA /
Be Water

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
W usłudze standardowej
pozostało: 99%

JAK WODA /
Be Water

Rating: 3.9 / 5 (53 głosy)

  •   # dokumenty / Bruce Lee / sztuki walki
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Legenda Smoka

 

Bruce Lee stał się popkulturowym symbolem, ikoną kina kopanego oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych mistrzów sztuk walki. Za jego sprawą niejeden dzieciak zakochał się w kung-fu oraz marzył o wymachiwaniu nunczako, powalaniu swoich wrogów efektownymi półobrotami oraz straszeniu ich dzikimi okrzykami. Mimo że kariera Lee trwała zaledwie kilka lat, w tym czasie zdążył rozsławić kino sztuk walki, wpłynąć na sposób postrzegania Azjatów w Hollywood oraz stworzyć własną filozofię. Życie legendarnego Smoka to jednak nie tylko widowiskowe uderzenia, nieludzka precyzja i kilka filmowych ról. To także walka poza ekranem, toczona z rasizmem, dyskryminacją oraz społecznymi barierami.

„Jak woda” w reżyserii Bao Nguyena to poruszający hołd złożony legendzie kina. Produkcja w przeciwieństwie do wielu podobnych dokumentów nie jest zlepkiem eksperckich analiz. To intymna opowieść o życiu wyjątkowego człowieka, którą powinien zobaczyć każdy fan oraz miłośnik kina. „Jak woda” składa się przede wszystkim z archiwalnych wywiadów z aktorem, starych nagrań, a także rozmów z rodziną, przyjaciółmi oraz współpracownikami, którzy wspominają Lee. Bao Nguyen unika charakterystycznej dla dokumentów parady „gadających głów” i ekran oddaje charyzmatycznemu Lee oraz fragmentom z jego życia.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Sundance Film Festival 2020

 

reżyseria: Bao Nguyen
obsada: Kareem Abdul-Jabbar, Linda Lee Cadwell, Dan Inosanto, Diana Lee Inosanto, Nancy Kwan, Bruce Lee, Jan-Fai Lee, Shannon Lee, Andre Morgan i inni

zdjęcia: Caleb Heller
montaż: Graham Taylor
muzyka: Goh Nakamura
język: angielski
napisy: polskie

Zdjęcia