POSSESSOR

ŁOWY /
Hunted

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
W usłudze standardowej
pozostało: 96%

ŁOWY /
Hunted

Rating: 3.3 / 5 (140 głosów)

  •   # strach i terror / przemoc / zemsta / akcja / emocje / las / retelling baśni / pościg / gniew / walka o przerwania / polowanie / czarny humor / girl power / Polska premiera
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Czerwony Kapturek się wściekł

 

Eve miała gorszy dzień. Na zarządzanej przez nią budowie zapowiadają się opóźnienia, a partner zaczął irytować ją przesadną potrzebą kontroli. Dziewczyna chciała na chwilę wrzucić na luz. Wypić drinka, posłuchać muzyki i zapomnieć o denerwującym świecie. Jak na złość przy barze uwziął się na nią napastliwy „pan księgowy” z luźnym krawatem i zbyt wieloma kieliszkami wylanymi za kołnierz. A przecież oczekiwała tak niewiele. W końcu jednak pojawił się on – tajemniczy, błyskotliwy i wyluzowany facet z czarującym uśmiechem. Kilka minut później coś między nimi zaiskrzyło. Eve szybko jednak przekonuje się, że jej rycerz w lśniącej zbroi, jest tak naprawdę zwyrodniałym psychopatą, który ma poważne problemy z kontrolą emocji. Gdy przypadkowo trafiają do lasu, rozpoczyna się polowanie. To jednak będzie inne niż wszystkie.

W „Łowach” Vincent Paronnaud dokonuje błyskotliwej reinterpretacji doskonale znanej baśni. Czerwony Kapturek ponownie spotyka Złego Wilka. Tym razem brakuje jednak smakołyków, babci i dzielnego gajowego. Jest za to przemoc, gęstniejąca atmosfera oraz narastające szaleństwo. Reżyser wykorzystuje znany filmowy schemat oraz wyraźne odniesienia do baśni, by opowiedzieć o toksycznej męskości i sile drzemiącej w pozornie bezbronnej kobiecie. Pewnie powiecie, że przecież to już było? Być może. Jednak Paronnaud w pełni wykorzystuje skromny zestaw elementów, pozwalając, by na ekranie królowały emocje – dzikie, wyraziste i wymykające się spod kontroli. Arieh Worthalter świetnie zagrał tu psychopatę. Poczekajcie jednak aż zobaczycie wściekłego Czerwonego Kapturka. Wtedy to was będą pytali, dlaczego macie takie wielkie oczy.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia Internetional Film Festival 2020

 

reżyseria: Vincent Paronnaud
scenariusz: Vincent Paronnaud,
Léa Pernollet, David H. Pickering

obsada: Lucie Debay, Arieh Wothalter i inni
zdjęcia: Joachim Philippe
montaż: Nicolas Sarkissian
muzyka: Olivier Bernet
język: angielski
napisy: polskie

Zdjęcia

Komentarze

wielki film.i kto tu jest…

wielki film.i kto tu jest ofiarą ?/