POSSESSOR

Nagroda Papaya.Rocks

NAGRODA PAPAYA.ROCKS – DLA NAJCIEKAWSZEGO BOHATERA FILMOWEGO SPLAT!FILMFEST 2020
 

ZNAMY ZWYCIĘZCĘ!

Nagroda Papaya.Rocks honoruje twórców, którzy w swojej produkcji ukazali najciekawszego bohatera filmowego – postać wartą zapamiętania, która w przyszłości być może upomni się o status kultowej.

Wybrano spośród siedmiu głośnych produkcji. Na liście finalistów znalazły się takie tytuły jak "VHYes" (reż. Jack Henry Robbins), "Teddy" (reż. Ludovic Boukherma, Zoran Boukherma), "Kolacja po amerykańsku" (reż. Adam Carter Rehmeier), "Possessor" (reż. Brandon Cronenberg), "Gonitwa" (reż. Emre Akay), Lapsis (reż. Noah Hutton), "Lapsis" (reż. Noah Hutton) oraz "Szept i mrok" (reż. Bryan Bertino).

Ostatecznie Specjalna Nagroda Papaya.Rocks trafiła w ręce twórcy filmu "Kolacja po amerykańsku", reżysera i scenarzysty Adama Cartera Rehmeiera. Zachwyciła nas nie tylko sama produkcja, którą doceniono też na festiwalu Sundance, ale przede wszystkim bohaterowie – na czele z Simonem, w którego wcielił się Kyle Gallner (Veronica Mars, Snajper, Outsiders):

„Simon to młody gniewny człowiek poszukujący swojego miejsca w świecie, kwestionujący kulturowe normy i społeczne konwenanse, wciąż buntujący się przeciwko komuś i czemuś. Anarchistyczna aura przenika właściwie całe jego życie (...) Wyrzucony poza margines społeczeństwa bohater miota się i buntuje, lecz jednocześnie spotyka na swojej drodze nieśmiałą i nieco nieogarniętą życiową Patty, którą łączy z nim miłość do mocnych brzmień i potrzeba samoakceptacji” – pisał o Simonie na łamach Papaya.Rocks Mateusz Demski.

Przyznając nagrodę, przedstawiciele Papaya.Rocks postanowili postawić właśnie na niepoprawnego buntownika – funkcjonującego w głośnym, wywrotowym świecie, nieustannie balansującego na granicy prawa, a przy tym kierującego się przede wszystkim uczuciami. Simon w filmie Adama Cartera Rehmeiera mógłby z powodzeniem być ukazany jako klasyczny, typowy dla kina psychopata. Budzi jednak zdecydowanie pozytywne odczucia, przekonując nas do siebie wrodzoną ironią, miłością do muzyki i potrzebą poszukiwania wolności.

 

GRATULACJE!


 

FILMY KONKURSOWE PAPAYA.ROCKS:

KOLACJA PO AMERYKAŃSKU

TEDDY

POSSESSOR

VHYES

SZEPT I MROK

GONITWA

LAPSIS

Papaya.Rocks