POSSESSOR

#SHAKESPEARE’S SHITSTORM /
Shakespeare's Sh*tstorm

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

#SHAKESPEARE’S SHITSTORM /
Shakespeare's Sh*tstorm

Rating: 3.4 / 5 (121 głosów)

  •   # WTF / TROMA / szlam / absurd / czarny humor / satyra / obrzydliwości / krew / przemoc / narkotyki / orki / środki przeczyszczające / tabu / fekalia / szalony naukowiec / sex / Polska premiera
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

# Filmy Najlepsze z Najgorszych

 

Szekspir miał „Burzę”, więc Kaufman zrobił g#wnoburzę…

 

Lloyd Kaufman zabierający się za adaptowanie twórczości Williama Szekspira? Każdy, kto miał do czynienia z twórczością legendarnego studia TROMA może być pewien, że będzie to interpretacja po prostu g#wniana. Czyli dokładnie taka, jakiej mogą pragnąć najwierniejsi fani produkcji spod znaku szlamu i kiczu! Szalony naukowiec Prospero ucieka do słynnego Tromaville, gdzie ukrywa się przed własną siostrą (w roli obojga rodzeństwa oczywiście sam Kaufman) oraz farmaceutyczną korporacją, która zrujnowała mu karierę. Mężczyzna w swojej pracowni maniaka uknuł jednak plan zemsty. I to nie byle jakiej, bo… naprawdę posranej zemsty! Prospero przy pomocy środka przeczyszczającego dla wielorybów („Uwolnić orkę” już nigdy nie zabrzmi tak samo) oraz potężnej burzy zatapia statek swoich wrogów. Ci natomiast, żywi, lecz sponiewierani, trafiają do Tromaville, gdzie zemsta będzie mogła dokonać się w pełni!

„#Shakespeare’s Shitstorm” to TROMA w „najczystszej” postaci. Najnowsza produkcja Lloyda Kaufmana przepełniona jest absurdem, mnóstwem niesmacznych żartów oraz obrzydliwą satyrą na amerykańską kulturę i społeczeństwo. Miłośnicy studia znajdą tu wszystko, co najlepsze w szlamowym kinie, a przypadkowi widzowie mogą doznać nieodwracalnego szoku i przepalenia styków. Ilość krwi, flaków oraz fekaliów przelewających się przez ekran jest tu tak duża, że można od niej dostać choroby morskiej. Pod płaszczykiem (a raczej warstwą gęstej brei) fani Kaufmana dostrzegą, że produkcja stanowi przede wszystkim podsumowanie kariery legendarnego i bezczelnego reżysera oraz metaforyczną podróż, jaką musiał pokonać w swoim życiu. Jak widać, zamiast różami, była usłana gęstymi…

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia International Film Festival 2020

 

reżyseria: Lloyd Kaufman
scenariusz: Lloyd Kaufman, Brandon Bassham, Gabriel Friedman

obsada: Lloyd Kaufman, Erin Patrick Miller, Abraham Sparrow, Kate McGarrigle i inni
zdjęcia: Lucas Pitassi
montaż: Seby X. Martinez
język: angielski
napisy: polskie

Zdjęcia

Komentarze

najlepszy film festiwalu!…

najlepszy film festiwalu! tylko Troma!

Hmmm...Troma...strzelające…

Hmmm...Troma...strzelające sraką orki, zielona koka, randomowe mutacje, horrorbilly, cycki cycki cycki, kogutofiut, "Klaatu Barada Nikto" (szkoda że nie Klaatu Verata Nikto....he he...), "I have come here to chew bubblegum and eat ass..." - Say no more!

w porównaniu ze "starą'…

w porównaniu ze "starą' Tromą z 80'sów zabrakło spójnego pomysłu. Trochę chaotyczny i trochę nijaki, a wiele żartów zamiast szokować wieje serem. 

Ale kilka scen było serio supcio (srające orki i mutanty :D )