POSSESSOR

SZEPT I MROK /
The Dark and the Wicked

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
W usłudze standardowej
pozostało: 83%

SZEPT I MROK /
The Dark and the Wicked

Rating: 3.5 / 5 (174 głosy)

  •   # strach i terror / rodzinny dramat / upiory / przemoc / krew / tajemnica / siły ciemności / napięcie / upiory / demoniczne głosy
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Umierający wiary się chwyta

 

Louise i Michael są rodzeństwem, które po latach wraca do rodzinnego domu na farmie. Powód spotkania nie należy jednak do przyjemnych: schorowany ojciec jest już na swojej ostatniej prostej i niedługo wyzionie ducha. Dzieci chcą towarzyszyć mu w ostatnich chwilach oraz pomóc zmęczonej i załamanej matce. Staruszka ledwo się trzyma, jednak jej stan jest w pełni zrozumiały. Przynajmniej do czasu. Kobieta niedługo po przybyciu dzieci okalecza się, a następnie popełnia samobójstwo. Louise i Michael próbują odkryć prawdę na temat mrocznych wydarzeń, które mają miejsce w ich rodzinnym domu. Czy to wizje zmęczonego umysłu? A może obecność sił ciemności? I czy są oni gotowi, by zaakceptować odpowiedzi i stawić im czoła?

Stojący za kamerą Bryan Bertino oferuje nam seans kina klimatycznego, surowego i zaskakującego. Reżyser chętnie sięga po znane i charakterystyczne dla gatunku zagrania, by nie raz celnie uderzyć nimi w naszą strefę komfortu. Koszmar miesza się z jawą, rzeczywistość nie działa jak powinna, a schorowany ojciec postanowił rozprostować sobie kości, wisząc pod sufitem. „Szept i mrok” to powolny horror zanurzony w ponurych kolorach i atmosferze narastającej niejasności. Bertino dawkuje zaskoczenie, nawarstwia pytania i starannie dba o klimat, a wszystko to z wyraźnym ukłonem w kierunku kina spod znaku egzorcyzmów.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia International Film Festival 2020

 

reżyseria: Bryan Bertino
scenariusz: Bryan Bertino
obsada: Marin Ireland, Michael Abbott Jr., Julie Oliver-Touchstone, Lynn Andrews i inni
zdjęcia: Tristan Nyby
montaż: William Boodell, Zachary Weintraub

muzyka: Tom Schraeder
język: angielski
napisy: polskie

Komentarze

Bardzo dobry horror, dawno…

Bardzo dobry horror, dawno się tak nie bałem!

o kurde pol filmu z…

o kurde pol filmu z zamknietymi oczami!!

serio? ja się trochę…

serio? ja się trochę nudziłem.