POSSESSOR

WYPAD! /
Get the Hell Out

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

WYPAD! /
Get the Hell Out

Rating: 3.1 / 5 (129 głosów)

  •   # strasznie śmiesznie / zombie / jeszcze więcej zombie / przemoc / krew / liczne zgony / czarny humor / absurd / zmutowane kończyny / wirus / apokalipsa / polityka
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Co tu do diabła się wyprawia?!

 

Zapewne znacie wszystkie najbardziej efektywne (i efektowne!) narzędzia do szybkiej eksterminacji licznych zastępów wściekłych zombie? Piła łańcuchowa, miotacz ognia lub czaderski wóz naszpikowany kolcami to oczywiste wybory. Ale czy pomyśleliście kiedyś o obcinaczce do paznokci? Wang You-wei jest życiowym przegrywem pilnującym porządku w tajwańskim parlamencie. Za sprawą swojego braku ogłady całkiem przypadkowo wystawia ambitną polityczkę na pośmiewisko. Kobieta, dla ratowania swoich społecznych przedsięwzięć, zmusza nieporadnego mężczyznę, aby zastąpił ją w rządzie… co jakimś cudem się udaję. Idiota z dostępem do władzy ustawodawczej to gwarantowana apokalipsa. Dla kraju nie ma to jednak większego znaczenia. W parlamencie pojawił się bowiem wirus, który zamienia polityków w całkiem zidiociałych zombie… a może tylko w zombie?

„Wypad!” to szalony i bezwzględny horror komediowy oferujący zabawę na nieprzyzwoicie wysokich obrotach. Tajwańska produkcja oferuje mieszankę absurdu, czarnego humoru oraz zombie w ilościach, których nie powstydziłyby się nawet propagandowe media. Widowiskowa walka z potworami przeplata się z kolejnymi pokręconymi gagami i ponurymi żartami. Wyobraźcie sobie, że TROMA, „Wyspa Żywych Trupów” i bardzo dziwna azjatycka reklama mogliby mieć dziecko (tak, wiemy, niezła orgia, ale skupcie się!). Taka właśnie jest produkcja I.-Fan Wanga. I albo się to wam spodoba… albo wypad!

 

reżyseria: I.-Fan Wang
scenariusz: Shih-Keng Chien, Wan-Ju Yang, I.-Fan Wang

obsada: Bruce Hung, Francesca Kao, Megan Lai, He-Hsuan Lin i inni
zdjęcia: Seven Tsai
montaż: Po-Han Shih, I.-Fan Wang
muzyka: Jimmy Lin, CK Chang
język: mandaryński
napisy: polskie

Zdjęcia