POSSESSOR

ZGNIŁE USZY /
Zgniłe uszy

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
W usłudze standardowej
pozostało: 91%

ZGNIŁE USZY /
Zgniłe uszy

Rating: 3.3 / 5 (133 głosy)

  •   # fantastycznie / związki / dramaty / terapia / małe miasteczko / tajemnica / emocje
  •   FILM dostępny w dn. 1-14 grudnia 2020.
  •   Prosimy zaplanować seans tak, by go zakończyć najpóźniej 14.12.2020 o g. 23:59.

Opis

Przychodzi para do lekarza…

 

Marzena i Janek są młodym małżeństwem. Mimo krótkiego stażu zaczynają przeżywać pierwszy poważny kryzys. W ich związku szwankuje komunikacja, brakuje zaufania, a tłumione pretensje zaczynają zżerać ich od środka. Ratunkiem dla dogasającego miłosnego płomienia jest niekonwencjonalna terapia dla par. W małej miejscowości ukrytej gdzieś pośród lasów i jezior mieszka charyzmatyczny specjalista od małżeńskich zgrzytów. Szorstki i konkretny facet postanawia reanimować ich związek i na nowo rozgrzać ich miłosne uczucie. Prowadzone przez niego zabiegi nie należą do standardowych. Nie ma tu wygodnej kozetki, relaksującej muzyki i pudełka z chusteczkami. Proste ćwiczenia oddechowe i ruchowe zaczynają przynosić niespodziewane skutki. Rzeczywistość otaczająca bohaterów zaczyna wariować. Czy właśnie pozwolili sobie wyprać mózgi i terapia wymknęła się spod kontroli, czy może ich problemy były większe, niż można było przypuszczać?

Pełnometrażowy debiut utalentowanego Piotra Dylewskiego to błyskotliwa i zaskakująca opowieść o małżeńskim kryzysie. Prosta historia w rękach młodego reżysera powoli przekształca się we wciągający i niepokojący thriller. Produkcja wodzi nas za nos i… targa za uszy. Pytania się nawarstwiają, niepewność narasta, a Dylewski do samego końca trzyma nas w napięciu. Po finałowej serii zwrotów akcji to nam przyda się terapeutyczna sesja, gdzieś nad spokojnym jeziorem.

„Zgniłe uszy” otrzymały nagrodę za scenariusz podczas 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, a także nagrodę w kategorii „Kino offowe: Najlepsza Fabuła” podczas Solanin Film Festiwal. Największym wyróżnieniem jest jednak nagroda za Najlepszy Film Fabularny na 68. Columbus International Film Festival w Stanach Zjednoczonych.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2019

 

reżyseria: Piotr Dylewski
scenariusz: Magdalena Celmer, Piotr Dylewski

obsada: Magdalena Celmer, Mikołaj Chroboczek, Piotr Choma, Paulina Komenda, Michał Majnicz
zdjęcia: Grzegorz Hartfiel
montaż: Maciej Bruno Sosnowski
muzyka: Krzysztof Kaliski
język: polski

Zdjęcia

Komentarze

Nowa definicja horroru :)…

Nowa definicja horroru :) Świetny!